Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám si uříznout nohu, abych získala práci?

Autor Tikalová Zdena
Předmět Mám si uříznout nohu, abych získala práci?
Dotaz Dobrý den. Moc bych chtěla sehnat práci, ale každý zaměstnavatel se nejprve zeptá, zdali jsem ZP /invalidní/. Po přiznání, že jsem zdravá jako ryba, mě odmítnou. Mám 7 let do důchodu, děti již velké, ale nejsem pro podnikatele zajímavá z důvodu dotací a úlev. Myslím si, že zdr.postižení již mají přiznané inv.důchody a nepotřebují pracovat. To samé, důchodci. To je přeci jasné a kdyby toto politici chápali, nebylo by tolik nezaměstnaných. S pozdravem, Tikalová Z.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tikalová,

chápu Vaši situaci, ale i lidé se zdravotním postižením mají stejné právo pracovat jako ostatní. Tito lidé pracují zpravidla za minimální mzdu a není pravda, že Vám berou práci.

Doporučuji Vám, abyste sí s ÚP domluvila nějakou rekvalifikaci a zkusila dělat něco jiného než doposud.

S pozdravem Václav Krása