Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám ID 2. stupně

Autor Jarda
Předmět Mám ID 2. stupně
Dotaz

Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat kolik hodin múžu pracovat při ID 2. stupně,se sníženou pracovní schopnost o 55.,tak když pracuju 7,5 hodiny abych nepřišel o dúchod. Předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jardo,

při II. stupni ID není v zásadě omezena pracovní doba. Předpokládá se, že příjemce vykonává nějakou snadnou práci, která jej příliš nenamáhá. Tím, že pracujete 7,5 hodiny, není ohrožen Váš ID.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.