Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ma na to narok??

Autor muff
Předmět ma na to narok??
Dotaz Dobry den, jsem OZP, pobiram inv.duchod 2.stupne, ale je to v mem dotazu celkem nepodstatne, ikdyz me to samozrejme pri mem zdrav.stavu zarazi. Je mozne, aby mi zamestnavatel daval dovolenou jak se mu chce a jeste navic bez meho vedomi? Teprve ted jsem si vsimla, ze mam cerpano 20 dni dovolene. Skutecne dovolene o ktere vim, jsem mela pouze 8 dni v srpnu. Ma na to narok? Vim, ze mi muze naridit dovolenou apod. Ale muze mi dat "volno" napr. V pondeli, ve stredu a v patek a pak se dozvedet, ze to byla nejspise dovolena? - coz jsem se mimo jine nedozvedela ale jinak mi to hlava nebere. Nemam vylozene cele prac.tydny takze to takhle nepoznam. Dekuji predem za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

v této věci by bylo lepší se obrátit na občanskou poradnu nebo Inspektorát práce. Přiznanou dovolenou byste měla vždy podepsat, bez Vašeho vědomí by se dovolená neměla čerpat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji