Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

LZE MÍT DVĚ PRÁCE NA HPP SOUČASNĚ, KDE JE PLACENO ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ?

Autor květa
Předmět LZE MÍT DVĚ PRÁCE NA HPP SOUČASNĚ, KDE JE PLACENO ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ?
Dotaz DOBRÝ DEN, pobírám ID 2.stupně, vykonávám práci na HPP v délce 4 hodiny,(zaměstnavatel práci na více hodin nemá) mohla bych si pomoci tím, že si seženu souběžně druhou práci též na HPP na zbylé 2-4 hodiny, KDE BY TÉŽ PLATILI ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ? nebo je POVOLENO mít SOUBĚŽNĚ k HPP UŽ JEN PRÁCI na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, kde se pod 10 tisíc výdělku sociální a zdravotní neplatí? DĚKUJI.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

můžete mít zaměstnání na hlavní pracovní poměr i u více zaměstnavatelů na kratší úvazky. Vždy však platíte zdravotní, sociální pojištění, případně daň.

S pozdravem Václav Krása