Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lze být na PN i když skončila podpůrčí doba a není prodloužena?

Autor Jana
Předmět Lze být na PN i když skončila podpůrčí doba a není prodloužena?
Dotaz Dobrý den pane Kráso, děkuji za předchozí odpověď. Dovolila bych se ještě připomenout s mojí druhou otázkou, zda lze pokračovat s PN i po skončení podpůrčí doby. Nemám v úmyslu jít na prac. úřad protože jsem v pracovním poměru, ovšem práci zatím nemohu vykonávat. Děkuji za Váš čas.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

Vaší otázce příliš nerozumím. Pokud Vám skončí podpůrčí doba a máte zaměstnání, tak můžete čerpat dovolenou, nebo máte neomluvenou absenci a zaměstnavatel Vás může propustit. Musíte se dohodnout se zaměstnavatelem, zda Vám dá například neplacené volno, ale je to na jeho rozhodnutí. Vy sama bez jeho souhlasu nemůžete zůstat doma. Jen Vás ještě upozorňuji, že i kdyby Vám dal zaměstnavatel neplacené volno, tak musíte zaplatit zdravotní pojištění, jinak Vám vznikne dluh na zdravotním pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.