Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

lékařská prohlídka

Autor Zorka
Předmět lékařská prohlídka
Dotaz Vážený pane kráso, mám ID 3.stupně a nyní budu nastupovat do práce /20hodin/ a zaměstnavatel mě posílá ke své závodní lékařce na prohlídku. Je moje diagnoza pouze informace pro lékařku? Musí se zaměstnavatel dozvědět diagnozu nebo je to tajná informace, o které bude informovaná pouze doktorka? děkuji Zorka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zorko,

zákon stanoví, že každý zaměstnavatel musí mít svého závodníhio lékaře, který posuzuje zdravotní stav zaměstnance, vzhledem k vykonávané pozici. Tudíž Vy musíte předložit závodnímu lékaři základní informace o Vašem zdravotním stavu. Závodní lékař by je neměl zdělovat zaměstnavateli a myslím si, že to také tak více méně funguje, protože závodní lékař není zaměstnancem konkrétního podniku, ale jsou to zpravidla praktičtí lékaři, kteří zároveň na nějakou krátkou smlouvu vykonávají tyto činnosti pro více zaměstnavatelů. Takže bych se ničeho neobával.

Stejně jste povinna sdělit zaměstnavatelui, že jste příjemcem ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji