Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kritériapodmínky pracovní činnosti ZTP-P

Autor PETR JAWOREK
Předmět Kritériapodmínky pracovní činnosti ZTP-P
Dotaz Dobrý den , nikde nemohu zjistit oficiální informace tak činím tady dotaz abych pak nebyl popotahován po úřadech ,když si doufám najdu adekvátní práci jen po verbální a komunikační stránce co budu zvládat hlavou jsem s pohybovým těžkým postižením nosného aparátu ale s zdravou hlavou kolik je potom možný přivýdělek k ID.? A jak velké mohou být příjmy aby mi nebyl nějak krácen ID. a možné sankce. A také jak je to u placení daní u osoby ZTP-P ?Děkuji za relevantní odpověď týkající se přivýdělku u osoby těžce pohybově postižené .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaworku,

informace, které sháníte, nikde v žádném zákoně nejsou, protože pokud by zákon stanovil omezení pracovní činnosti při pobírání ID, jednalo by se o přímou diskriminaci. Pokud máte ID III. stupně, kde je uvedeno, že můžete pracovat za mimořádnýcgh podmínek, tak v zásadě nejste nijak omezen v rozsahu pracovní činnosti. POkud však v rozhodnutí o přiznání ID nemáte tuto větu, tak vždy doporučuji, aby u příjemců ID III. stupně byla pracovní aktivita v rozsahu maximálně 3 hodiny denně. Což odpovídá zpravidla 30%nímu pracovnímu potencionálu.

Pokud jde o výši výdělku, ta se nesleduje, takže tady není žádný problém, ani žádná sankce nehrozí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji