Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

krácení mzdy při ČID

Autor Lenka
Předmět krácení mzdy při ČID
Dotaz

Dobrý den, pane Krása měla jsem na mysli v mém posledním dotazu to, že jsem pro zaměstnavatele něco jako levné pracovní síla. Zaměstná mne na 6 hodin jako uklízečku s ČID a plat budu mít menší než zdravý zaměstnanec, ale práci musím udělat stejnou, ale za menší hodinovou mzdu?

Samozřejmě, že jsem ráda, že budu mít práci, ale jen mne zajímá i finanční ohodnocení.

Předem děkuji za Vaši odpověď, Lenka.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko, 

pokud děláte stejný objem prací jako zaměstnanec bez zdravotního postižení, musíte mít stejnou mzdu. Jinak se jedná o diskriminaci. V takovém případě se můžete obrátit se stížností na oblastní inspektoriát práce.

S pozdravem Václav Krása