Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kolik si mohu přivydělat k ID III stupně

Autor Jaroslav Smolař
Předmět Kolik si mohu přivydělat k ID III stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása, jsem invalidní důchodce III stupně. Mohu se nechat zaměstnat a jaký mohu mít výdělek,abych buď vůbec nepřišel o důchod a nebo nebyl krácen. Původně jsem stavbyvedoucí, ale bohužel tuto již vykonávat nemohu,vzhledem ke špatným nosným kloubům a páteři. Děuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Smolaři,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně poznámku, že jste schopen pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste nepracoval déle než 1/3 pracovního úvazku. Jinak můžete mít potíže s Vašim ID.

S pozdravem Václav Krása