Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kolik měsíců v roce můžu pracovat při PID?

Autor Martina
Předmět Kolik měsíců v roce můžu pracovat při PID?
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu...Po novém letošním posouzení mám Invalidní důchod III.stupně písm d)-nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek,vím,že bych měla být ráda,nicméně mám 2 děti a potřebuji peníze,tak jsem začala pracovat přes internet na 10h týdně tj. 1/4 úvazku.Na OSSZ mi řekli,že to sice můžu,ale jen 6 měsíců v roce,prosím vás,nevíte,jestli je to pravda?Nerada bych porušila zákon.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

domnívám se, že rozsah Vašeho pracovního úvazku není problémem. Problémem může být soustavnost pracovní činnosti. Stačilo by asi práci na měsíc přerušit. Přesto se domnívám, že když při kontrole řeknete, že děláte občas a nebudete říkat, že je to trvalý pracovní vztah, tak byste neměla mít problém s pobíráním ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása