Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kdy se přihlásit na ÚP při snížené PID III.stupně na I.stupeň invalidity

Autor Ladislava
Předmět Kdy se přihlásit na ÚP při snížené PID III.stupně na I.stupeň invalidity
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Prosím Vás o radu jak postupovat při snížení PID III.stupně na I.stupeň invalidity. Dne 23.3.2012 jsem byla u posudkového lékaře, který rozhodl snížit mi invaliditu z III. stupně na I. stupeň. 12.4.2012 mi poštou přišlo rozhodnutí ČSSZ kde stojí " Podle ustanovení par. 39 odst. 2 pism a) z.č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů (dále zdp), náleží od 20.5.2012 namísto inval.důchodu pro inv.třetího stupně invalidní důchod pro invaliditu prvního stupně". Kdy se mám nebo musím přihlásit na Úřad práce? Stačí až po 20.5. 2012 nebo musím dříve? A mohu se případně přihlásit hned? Pokud je možné hned i po 20.5. 2012 co je pro mne vhodnější? PID mám od roku 2005, tudíž bych zřejmě měla nárok na podporu. Nebude mít pobírání podpory vliv na to, že podle z. 306/2008 mám ještě pobírat ID v plné výši? Dále bych se Vás chtěla zeptat jestli zaměstnavatel který by mne případně zaměstnal může získat na mne nějaké dotace z ÚP. Obávám se totiž, že budu obtížně hledat práci, protože je mi 52 let a od operace páteře v roce 2005 jsem celou dobu nebyla zaměstnána. Naposledy jsem pracovala jako podpora SW, předtím účetní.  Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ladislavo,

ÚP Vás může evidovat jako uchazečku o zaměstnání až od 20. 5. 2012. Zaměstnavatel může získat prostředky na zřízení místa pouze tehdy, pokud by zřizoval tzv. chráněné pracoviště, ale potom má povinnost po tři roky toto místo mít obsazené osobou se zdravotním postižením.

S pozdravem Václav Krása