Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Kamarad a PID

Autor Vaclav
Předmět Kamarad a PID
Dotaz Dobry den. V zastoupeni kamarada mam dotaz. Pobira 3.st. PID,rozhodnuti ma stare,jeste pred zmenami,t.j. byl mu schvalenn ID III.-IV.st. Mam moznost privydelat si jako vratny,myslim 12h. obden nebo kazdy treti den. Ma ale strach,jestli mu muzou odebrat duchod,nebo ho snizit. Je tato jeho obava opodstatnena? Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

pokud Váš kamarád nemá v rozhodnutí o přiznání III. stupně ID, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak má významné omezení v pracovní aktivitě. Vždy doporučuji, aby příjemce ID III. stupně pracoval nejvýše 1/3 pracovního úvazku. To znamená přibližně 60 hodin měsíčně.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.