Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jsem vdovou 6 měsicu je mi 58 let.Pobírám ID 1 stupně chtěla jsem se zeptat jestli po roce můžu o něho znovu zažádat .Děkuji Věra

Autor Věra
Předmět Jsem vdovou 6 měsicu je mi 58 let.Pobírám ID 1 stupně chtěla jsem se zeptat jestli po roce můžu o něho znovu zažádat .Děkuji Věra
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

Vaší otázce nerozumím, proč žádat o ID, když jej pobíráte. Pokud jej však máte na dobu určitou, tak samozřejmě, že o něj můžete opětovně požádat. Doporučuji Vám, abyste se skutečně podívala, jak je formulován Váš ID. Praxe je taková, že ID není stanoven na určitou dobu, ale posudkový lékař si může pozvat kdykoliv příjemce ID a provést nové posouzení. Ještě Vám doporučuji být přihlášena na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, aby Vám byly počítány roky do odpracované doby.

S pozdravem Václav Krása