Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jsem poslední dobou hodně nemocný

Autor Jaroslav Machovský
Předmět Jsem poslední dobou hodně nemocný
Dotaz

Mám dotaz: Jsem v invalidním důchodu od 16 let asi od 25 mi byla přiznana pracovní rehabilitace, setkal jsem s problémem jako invalidní důchodce mám nárok na nemocenskou jen 84 dní a toto bylo už před revoluci já si myslím že tento problém trápí více lidí, proto bych prosil o poslání mého dotazu i výše až třeba do parlamentu, ať se s tím už vůbec někdo zabývá, je velký problém všech lidí s invaliditou a už je potřeba něco s tím dělat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Machovský,

příjemce ID III. stupně může v současné době pobírat dávky pracovní neschopnosti pouze po dobu pouze 63 dní, protože 21 dní mu platí dávky zaměstnavatel. Prodlužování této doby je neprůchodné a nemá cenu tuto věc někam posílat. Příjemce ID III. stupně má po dobu pracovní neschopnosti příjem z invalidního důchodu, a tudíž je defacto zvýhodněn o proti ostatním.

S pozdravem Václav Krása