Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ješte ktomu nenahlášení I.D 1St. na ÚP

Autor Václav
Předmět ješte ktomu nenahlášení I.D 1St. na ÚP
Dotaz

Dobrý den za předchozí dotaz děkuji. Abych to uvedl na pravou míru sehnal sem si brigádu a když jsem šel na ÚP bylo my řečeno že nesmím překročit 4500Kč jinak si musím zdravotní pojištění hradit sám?  Překvapilo mě že mi na uřadu práce bylo řečeno že za mě platí zdravotní pojištění.

Přitom sem si myslel že za mě platí zdravotní pojištění čssz a že uřad práce platí pouze sociální 

díky za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

to je správně. Při pracovní činnosti není příjemce ID osvobozen od placení zdravotního a sociálního pojištění ze svojí výdělečné činnosti. Pokud však nepracujete, je plátcem zdravotního pojištění za Vás stát.

S pozdravem

Václav Krása