Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ještě jednou dotaz

Autor Sára
Předmět Ještě jednou dotaz
Dotaz

Dobrý den, děkuji vám za vaši odpověď, nicméně mám pořád pár nejasností. Sestřenice, která dělá na ÚP říkala, že do starobního důchodu se počítá jak píšete rok vedení na ÚP, ale pouze v tom případě, že pobírám podporu, kterou jsem nedostávala. Na druhou stranu píšete, abych se znovu zaevidovala na ÚP, jenže bych měla 16.3. nastupovat do zaměstnání právě pro OZP.  Zaměstnavatel se mě na vedení na ÚP neptal, ani nechtěl doložit vedení, jen mě dnes napadl právě tento dotaz, zda nemusím být vedena, abych mohla do tohoto zaměstnání nastoupit, na které jsem odpověď nedostala. Nezlobte se. Děkuji

Zasílám dřívější dotaz i s Vaši odpovědí pro Vaši přehlednost :

Sára
Předmět práce pro OZP
Dotaz

Dobrý den, jsem studentka dálkového studia a pobírám ČID. Byla jsem půl roku vedena na ÚP. Nehledali mi práci, zdravotně jsem pojištěna ze zákona a podporu jsem nedostávala. Sestřenice která na pracáku dělá říkala, že je zbytečné, abych tam byla vedena. Paní na ÚP mi to také potvrdila. Takže nyní vedena nejsem. Měla bych nastoupit do zaměstnání pro OZP.  Mám teď ale brouka v hlavě, zda kvůli dotacím, která na mě jako na OZP budou pobírat, není třeba být vedená na ÚP. "Normální", zdraví lidé musí být tuším vedeni půl roku, aby dostali na ně zaměstnanci dotaci. Tak teď nevím jak je to u nás.

 

Děkuji

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sáro,

je chybou, že jste se odhlásila z evidence ÚP. Především proto, že po dobu jednoho roku evidence je Vám počítána doba do odpracované doby na starobní důchod. Dále, pokud jste v evidenci, má případný Váš zaměstnavatel lepší možnost dosáhnput na podporu v rámci vytvoření chráněného pracoviště pro Vás. Proto Vám doporučuji, abyste se znova přihlásila jako uchazečka o zaměstnání na ÚP. Úřady práce se snaží snížit nezaměstnanost na co nejmenší úroveň, proto tvrdí, že evidence příjemců ČID je zbytečná.

S pozdravem Václav Krása

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sáro,

pokud nastupujte do zaměstnání, tak je nesmyslné se hlásit na ÚP. Jinak Vaše sestřenice nemá pravdu. Rok evidence se počítá do odpracované doby i bez podpory v nezaměstnanosti. Dokonce po dovršení věku 55 let se tato počítají tři roky, a tak dlouho nikdo podpory nepobírá.

S pozdravem Václav Krása