Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jeste jeden dotaz - přehodnoceni ID

Autor Petr
Předmět Jeste jeden dotaz - přehodnoceni ID
Dotaz

Dobry den,

dekuji za rychlou odpoved ohledne prace pri ID 3.stupne u me zeny, avsak neni to potesujici, protoze prace zenu moc bavi. Vim, ze jeji vada neni v podstate videt (vroz. inkontinence moce) a tak se chci optat, zda v soucasne dobe je mozne prehodnoceni jejiho posudku - z pism. a na pism. b, jako mam ja. Jeji stav je dle doktoru trvaly a nelecitelny. Jde mi o to, aby v klidku mohla delat prodavacku a vydelat si penize a mit dobry pocit, ze je uzitecna, nez sedet doma a mit jen ID. Pripadne, zda je mozne snizit ID do druheho stupne, a nebyt nijak omezena v praci, da se neco s tim delat?

 

Dekuji Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

samozřejmě, že to možné je. Dnešní zákonná úprava je jiná. musela by požádat o dodatek rozhodnutí, a to podle § 39, odst. 4, písmene f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Do rozhodnutí by ji byla připsána věta, že může pracovat za zcela vyjímečných pracovních podmínek. je potřeba zvážit také to, aby náhodou se nestalo, že na základě jejího požadavku bude přehodnocen její zdravotní stav a může to dopadnout tak, že jí bude ID snížen. Určité riziko existuje. Pouze Vás na to upozorňuji.

S pozdravem Václav Krása