Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

je správný postup zaměstnavatele ?

Autor Jarmila Smejkalová
Předmět je správný postup zaměstnavatele ?
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso může zaměstnavatel nutit OZZ k tomu,aby si žádala o invalidní důchod,z důvvodu státních dotací? zaměstnavatel vyhrožuje propuštěním,pokud nebude mít důchod,podle mě je to diskriminace a zároveň nucení lidí k tomu,aby si vymýšleli podvodné choroby . je to možné,že tento systém nikdo nekontroluje? Děkiji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Smejkalová,

samozřejmě, že zaměstnavatel Vás nemůže nutit k tomuto kroku. Statut OZZ platí do konce roku 2014. Pokudnáhodou nemáte učený termín jiný. Je ale možné, že pokud pozbydete statut OZZ, tak zaměstnavatel bude mít tendenci Vás propustit.

S pozdravem Václav Krása