Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

je omezen výdělek při indvalidním důchodu 1.stupně

Autor Eva Kroupová
Předmět je omezen výdělek při indvalidním důchodu 1.stupně
Dotaz Děkuji za rychlou odpověď mého prvního dotazu. Ještě bych měla dotaz k mému výdělku k důchodu, na prac.úřadě mi bylo zděleno ,že nesmím překročit hranici 4oooKč. Děkuji Eva Kroupová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kroupová,

u ID I. stupně není omezen počet odpracovaných hodin a ani výdělek. Na ÚP Vám sdělili chybnou informaci. pravděpodobně to spletli s tím, že zůstanete v evidenci ÚP, pokud si nevyděláváte více jak 4000,- Kč měsíčně.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.