Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jaka bude vyse meho inv.duchodu

Autor Lucka
Předmět jaka bude vyse meho inv.duchodu
Dotaz Dobry den v pripade invalidniho duchodu 3 stupne, jaka bude orientacne ma vyse v pripade ze je mi 25 let, mam jen rok studia, 1,5 roku uradu prace a materska dovolena dve deti rok narozeni 2007 a 2009, a pouze 7 mesicu zamestani u vice zamestnavatelu kdy vydelky byvali okolo 10000kc budou se tyto vydelky zohlednovat? bylo radne odvadeno duchodove pojisteni dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucko,

pokud splňujete potřebnou dobu pojištění, která je ve Vašem případě, tak byste měla mít nárok na ID. Samozřejmě, že k příjmu z výdělečníé činnosti se bude přihlížet, ale výši ID Vám nedokážu říci.

S pozdravem Václav Krása