Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak zabránit vyřazení z ÚP - dodatek

Autor Karel Plesník
Předmět Jak zabránit vyřazení z ÚP - dodatek
Dotaz

Dobrý den, dnes jsem Vám již jeden dotaz psal, za odpověď Vám moc děkuji. Vývoj situace ale pokročil - manželka byla odpoledne na ÚP. Vedoucí se s ní nehodlala bavit že nemá čas, že když tak příště. Ale stále bazírovala na té větě o nemožnosti pracovat, a že tedy když manželka s vyřazením z ÚP nesouhlasí že ji pošlou na přezkum. Chtěl bych se zeptat - je někde nějakým zákonem jasně dané že zákonným vyřazením z evidence ÚP je pouze přiznání 3. stupně invalidního důchodu?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Plesníku,

ono to tak přesně není, protože, pokud ÚP nabídne opakovaně nějaké pracovní místo a klient jej odmítne, byť třeba z důvodu zdravotního postižení, tak může ÚP ukončit evidenci klienta, jako uchazeče o zaměstnání. Pokud jde o III. stupeň ID, tak je přímo uvedeno v zákoně o zaměstnanosti, že v případě ID III. stupně, kromě ID pro invaliditu z mládí, nelze klienta zařadit do evidence uchazečů o zaměstnání.  

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.