Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak to bude

Autor Monika
Předmět Jak to bude
Dotaz

Dobrý večer,četla jsem na netu,že chtěji zase snižit na nás penize pro zaměstnance a že zvažuji i ,že zrušej uplně celí přispěvek. Je naka obrana proti tomu?Stratim práci a už ji nebudu nikdy moc najit.Nikdo mě pak nezaměstná.Děkuji Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

od nového roku bude platit novely zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, kde se snižuje podpora zaměstnavatelů zaměstnávajících více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením z 9.000,-Kč na 8.000,-Kč u příjemců plných invalidních důchodů. Zároveň dochází ke zvýšení částky podpory zaměstnávání u příjemců částečných invalidních důchodů z 6.500,-Kč na 8.000,-Kč. Výrazně se snižuje podpora osob, které jsou zaměstnány v tzv. chráněných dílnách a jsou poživately plného invalidního důchodu dle § 39 odst. 2 písm. a) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Podpora u těchto osob se snižuje z 9.000,-Kč na 2.700,-Kč měsíčně. K tomuto dramatickému snížení dochází proto, že příjemci plného invalidního důchodu dle písm. a) by v zásadě měli pracovat po velmi omezenou dobu, protože jim byl důchod přiznán pro zdravotní potíže omezující, případně znemožňující pracovní činnost. Není mi známo, že by měla být podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením zcela zastavena.

S pozdravem.

Václav Krása