Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak postupovat při získání průkazu ZTP,když mám onemocnění VPMD

Autor JANA
Předmět Jak postupovat při získání průkazu ZTP,když mám onemocnění VPMD
Dotaz Dobrý den pane Kráso, jmenuji se Jana Tomková - Potužníková a mám diagnostikovanou věkem podmíněnou degeneraci oční makuly,což je odumírání oční sítnice.Za posledního půl roku se mi zrak hodně zhoršil a jsem omezena zvedáním břemen pouze do 5 kg a nesmím např.pracovat se skloněnou hlavou,protože následně vidím jenom polovinu vrchního obrazu.Mám tedy určité omezení.Pečuji o svoji 87 letou matku,která zatím není ležák.Matčin stav se zhoršuje a já mám vážné obavy,co bude následovat v případě,že maminka zemře a já půjdu do evidence uchazečů o zaměstnání.Nebudu moci určité práce dělat k vůli mému omezení a pokud odmítnu,ztratím nárok na podporu.Jsem narozena 1961 a mám tedy 55 let.Do důchodu mám ještě 8 let.Můžete mi prosím Vás poradit,jak mám postupovat? Děkuji Vám a budu očekávat Vaši odpověď. S přáním všeho dobrého a pevného zdraví Vás srdečně zdraví Jana Tomková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomková,

příliš Vám v této věci asi neporadím. Podobný problém řeší tisíce jiných pečujících osob, které ztratili zaměstnání z důvodu péče o osobu blízkou. Nezbývalo by Vám nic jiného, než to co popisujete, že se musíte ihned přihlásit na ÚP, jako uchazečka o zaměstnání a přípdně žít z dávek hmotné nouze a dávek státní sociální podpory. Vím, že je to kruté, to co Vám píši, ale taková je realita. Měla byste sama zkusit nějaké drobné podnikání, nebo zaměstnání, které byste mohla převážně vykonávat z domova. nevím, jaké máte vzdělání a podobně, ale dnes jsou dokonce i cool centra, kde můžete pracovat z domova, i když jste součástí většího celku. Doporučuji Vám jít převážně touto cestou. V každém případě nějaká forma částečného zaměstnání je ve Vašem případě velmi potřebná.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji