Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

jak je to s minimallni mzdou u duchodu častečnych

Autor jarmila kuhnertova
Předmět jak je to s minimallni mzdou u duchodu častečnych
Dotaz Dobry večer vam preji mam na vas dotas jak je to stou minimalni mzdou. Vim že dnes si častečně invalidni mužou vydelat už bez dokladani prijmu,alemame tu špatny zakon ,ktery diskriminuje postižene.Tim že pracujete mezi postiženyma z častečnym duchodem tak je zakon a zaměstnavatel vam da mzdu jen 75 procent z min.mzdy.Když nema ten postižený ani tu minimalni mzdu a maly častecný duchod tak nema ani dohromady8OOOtisic korun.Za byt 58OO anic nemate na žadne vyskakovani a když mate jeste cukrovku.To pan reditel vydelava na postiženych maji vyhody berou penize na každeho postiženeho davky ne male ,když neni prace tak vam doporuči nemocenskou a v zimě pridusi topeni abyste onemocnel na delši dobu.Takovym by se nemeli davat penize kdyz ti postizeni nejsou v praci jsou na nemocenske tak by nemeli ty davky brat jen za kazdeho kdo pracuje Tam by stat ušetřil a ti co vydelavaji na nemocnych lidech by toho nezneuživali .Prosim vas za vsechny nemocne ZPS.a za častečne inv.prosim at maji narok na minimalni mzdu jak každy občan ane aby bili disriminovani.Pře ji vam hodne zdravi vnovem roce2OIO. S pozdravem Jarmila Kuhnertova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuhnertová,

souhlasím s Vámi, že je to velmi diskriminující, že poživatelé invalidních důchodů mají nižší minimální mzdu než ostatní zaměstnanci. Je to odůvodňováno tím, že osoby pobírající ID mají nižší produktivitu, což je někdy pravda. Zapomíná se však na to, že právě proto mají zaměstnavatelé možnost čerpat různé příspěvky. Snažím se s minimální mzdou něco udělat, ale zatím se mi to moc nedaří. Doufejme, že v budoucnu se podaří minimální mzdu vyrovnat.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása