Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Jak je to s domácímy pracovníky

Autor Machara
Předmět Jak je to s domácímy pracovníky
Dotaz

Dobrý den, skoro vše mi je jasné jenom jedno a to jáký papír budeme podepisovat  když nám pracovní smlouvat končí 30.6 taky se chci informovat jestli má vůbec cenu se hlásit na pracovní úřad. Pokud jsem to dobře pochopíl tak za zaměstnavateli zůstávali hezké peníze když mě davál 3000 za měsíc, ale když jsem žadál   o potvrzení příjmu pro učely přídavků na dítě tak jsem tam mívál 5200 kč ale dostavál jsem 3000 kč nám to nevadilo, ale když jsem paní jednatelku žadál o konpezaci na kterou měli fondy, jelikož každý rok rozdávaly potřebním. No nic snad to nějak zvládneme Vít Machara

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Machare,

omlouvám se, že jsem si neuvědomil, že se jedná o smlouvu na dobu určitou. V takovém případě byste se měl dostavit na úřad práce a evidovat se jako uchazeč o zaměstnání. Možná budete mít nárok i na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása