Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ivalidní důchod 1.stupeň a práce na DPP či DPČ

Autor Bláhová Jana
Předmět ivalidní důchod 1.stupeň a práce na DPP či DPČ
Dotaz

Dobrý den,

Byl mi přiznán invalidní důchod 1.stupně, k tomu budu mít úklid na 6 hodin denně. Jinou práci nemám, bude to jediná práce. Nevím, zda je pro mě dobré mít smlouvu na DPP nebo DPČ, aby se mi počítaly roky na důchod, je mi 44 let. Když jsem v 1.stupni invalid. důchodu, kdo za mě platí zdravotní? Při smlouvě na DPP či DPČ, kdo za mě bude platit sociální?nebo si to budu platit sama.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bláhová,

musíte mít smlouvu DPČ, abyste si platila sociální pojištění, jinak jste neměla odpracované roky na starobní důchod. I. a II. stupeň ID zajišťuje platbu zdravotního pojištění, ale nazajišťuje platbu sociálního pojištění. Hrozí tudíž reálně, že byste neměla odpracované roky.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.