Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv.důch.3st.-nemocenská

Autor Hana
Předmět inv.důch.3st.-nemocenská
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mám pln.inv.důchod a jsem zaměstnaná v chráněné dílně na zkr.prac.úvazek.Před měsícem jsem onemocněla klíšt.zánětem mozku.I tento dotaz za mne píše syn,já nejsem schopna zatím ani sama vylézt z vany,Chtěla jsem se zeptat jak mám nyní postupovat.Mám vystavenou prac. nesch.,ale je mi jasné,že asi u pln.inv.důchodu bude doba nemocenské nějak omezena.Nevím jestli mám už nyní sama podat výpověd,nebo mám počkat do konce prosince,kdy končí výpověd sepsaná zaměstnavatelem?Moc děkuji.Do práce se již nebudu moc vrátit.

Odpověd na dotaz:

Vážaná paní Hano,

při PID můžete pobírat dávky v nemoci po dobu 63 dní. Proto nemusíte chvátat s ukončením pracovního poměru. Doporučuji Vám, abyste si nechala dát výpověď. Dokud jste v zaměstnaneckém poměru, tak Vám jsou počítány odpracované dny do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása