Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidny dochodok a praca v CR

Autor Zuzana
Předmět Invalidny dochodok a praca v CR
Dotaz

Dobry den, som obcankou SR a som v plnom invalidnom dochodku. V CR pracujem a zamestnavatel za mna odvadza vsetky odvody ako za neinvalidnu.  Na Slovensku mam trvaly pobyt, poberam aj dochodok zo Slovenska, chodim tam na lekarske vysetrenia. Mam ohladne mojej invalidity nejaku ohlasovaciu povinnost v CR, alebo moze vsetko zostat tak ako je ? Dakujem Vam za vas cas a odpoved. Zuzana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

žádnou ohlašovací povinnost vůči českým orgánům v souvislosti s Vaši invaliditou nemáte. Váš zaměstnavatel nemůže uplatnit slevu na dani ani jiné požitky z důvodu Vaší invalidity. Takže pokud je neuplatňuje je vše v pořádku.

S pozdravem.

Václav Krása