Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchody

Autor Krčmářová
Předmět Invalidní důchody
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jsem mzdová účetní a potřebuji vědět jak je to se zaměstnáváním invalidních občanů I-III st. zaměstnavatel chce zřídit chráněnou dílnu a netuším jakou pracovní dobu mohou mít jednotlivé stupně invalidity, aby jsme je tím nepoškodily a naopak jaké výhody to má pro zaměstnavatele.

   moc děkuji

             Krčmářová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krčmářová,

u I. a II. stupně ID není při zaměstnávání příjemců těchto ID žádný problém a mohou pracovat standardně. Problém je u příjemců III. stupně ID, kdy je v zásadě možné pracovat jen kratší dobu asi v rozsahu 3 hodin denně. Ovšem je třeba ještě dodat, že někteří příjemci mají stanoven ID III. stupně s dodatkem, že mohou pracovat za mimořádných podmínek dle § 39 odst. 4, písm f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Tito lidé mohou pracovat bez omezení.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.