Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod+výdělečná činnost

Autor Petr Daniel
Předmět invalidní důchod+výdělečná činnost
Dotaz

Dobrý den

Trpím bechtěrevou chorobou v 5 stupni onemocnění a byl jsem uznán jako plně invalidní,rád bych se vás zeptal na možnosti souběžné pracovní činnosti po plánované reformě důchodů a přerozdělení stupňů invalidity.Sehnal jsem si zaměstnání,které jsem za určitých podmínek schopen vykonávat a zajímalo by mě,jestli se po reformě důchodů budu muset vzdát celého důchodu,nebo zaměstnání,jestli dojde ke změně současného stavu,kdy nejsem limitován výší výdělku.Rád bych si zaměstnání udržel,jelikož mi zaměstnavatel vyšel vstříc,přesto při mém zdravotním stavu je důchod přece jenom nějaká jistota,jelikož nemohu vědět,jak budu fungovat zítra.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Danieli,

není zcela jasné, jaký bude souběh pracovní činnosti a invalidního důchodu po platnosti nového zákona o důchodovém pojištění, který bude účinný od 1. 1. 2010. V zákoně je klauzule, že invalidní důchody přiznané před účinností zákona zůstávají v platnosti. Z toho lze usoudit, že  pro tyto příjemce PID by se podmínky  zaměstnávání neměly měnit.

S pozdravem Václav Krása