Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidni duchod,renta

Autor Zdenka Hosaniakova
Předmět Invalidni duchod,renta
Dotaz

Dobry den pane Kraso.Měla bych dotaz.Mam invaliditu II.stupne.Zaroven pobiram pourazovou rentu.Jsem vedena na uřade prace.Bude letos pojioštovna Kooperativa počitat jako minimalni mzdu 9.300 korun pri vedení na urade prace?Navíc mi byla nařízena veřejně prospěšna práce.Prý Kooperativa toto nezohlednuje a renta mi nijak nebude započitana a nebudu mit dorovnání do mzdy kterou jsem měla pred prac.urazem spolu s invalidním duchodem.Mockrat děkuji.Zároven Vám přeji vše hezke do Nového roku.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hosaniaková,

je to skutečně tak, že pojišťovna Kooperativa Vám bude od nového roku počítat minimální mzdu ve výši 9300 Kč. Tím se Vám sníží renta. Je to velká nespravedlnost, o které se snažím na MPSV ČR neustále jednat, ale ministerstvo v této věci moc nekoná. Pokud jde o započítávání příjmu z veřejně prospěné práce, tak nevín jak to je.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.