Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod+práce

Autor Jana Müllerová
Předmět invalidní důchod+práce
Dotaz

Vážený pane Kráso,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Již čtvrtým  rokem pobírám plný invalidní důchod, který mi byl přiznán záhy po té, co u mne byla objevena myeloidní leukémie a provedena následná transplantace kostní dřeně. Jelikož ovládám slušně PC a internet, a mé postižení není fyzického rázu, mám možnost si touto cestou doma  přivydělat, neboť spolu s manželem (učitel ZŠ) máme dva syny ve věku 5 a 10let  a nároky na rodinný rozpočet se neustále  zvyšují..
Nevím, zda je ovšem takový přivýdělek "legální cestou možný", popř.kde najdu podrobné informace. V listopadu tohoto roku mám jít na přezkoušení k posudkové komisi, předpokládám, že mi plný invalidní důchod ještě prodlouží, neboť můj nástup do zaměstnání je díky snížené imunite riskantní. 
Poraďtě mi prosím, zda je přivýdělek k mému invalidnímu důchodu možný, popř. na jaký úvazek a za jakých podmínek.

Velmi Vám děkuji za Váš cenný čas, jež věnujete mé odpovědi a přeji Vám pevné zdraví.

Děkuji, s pozdravem  Jana Müllerová

Dne 26.10.2008

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Müllerová,

pokud máte přiznán plný invalidní důchod podle písmene "b" - pro trvale zhoršené životní a pracovní podmínky, můžete pracovat neomezeně. Pokud Vám byl přiznán plný invalidní důchod podle písmene "a" - pro ztrátu pracovních schopností o více než 66 %, potom Vaše výdělkové možnosti jsou omezeny. Domnívám se, že menší rozsah pracovní činnosti by mohl vyhovět i plnému invalidnímu důchodu přiznanému podle písmene "a".

S pozdravem Václav Krása