Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod z mladi

Autor pavel
Předmět invalidni duchod z mladi
Dotaz Je mozno si nechat dat registraci na UP na uchazece?Podotykam duchod z roku 1983 mam takze tenkrate zadny efka nebo cecka se nedavali....jde o plny invalidni z osmdesatych let.coby takto bych musel mit.staci my jen nejaky papirek s napsanim..pravdepodne ze praci za mimoradnych podminek zvladnu?je mozny byt zarazen?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

v letech před rokem 1989 se také přiznávaly dva druhu plných invalidních důchodů, a to podle písmene A či B, podle § 39. Pokud nemáte v rozhodnutí napsáno, že Vám byl přiznán ID podle § 39 písmene b) s poznámkou, že jste schopen práce za mimořádných podmínek, tak nemůžete být registrován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Můžete být regostrován pouze jako zájemce o zaměstnání, z toho však neplynou žádné benefity pro Vás, což u příjemce PID je zcela jedno.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.