Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod I.stupně

Autor Jiřina
Předmět Invalidní důchod I.stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása,ráda bych Vás touto cestou požádala o radu.Byl mi přiznán ID I.stupně.Zaměstnavatel pro mě s největší pravděpodobností nebude mít práci,která by odpovídala mému zdravotnímu stavu.Když ukončím pracovní poměr,musím se jako poživatelka ID pouze I.stupně registrovat na úřadu práce,když nebudu mít žádný jiný příjem a nebo i v mém případě je zdravotní poj.hrazeno státem.Děkuji moc a jsem s pozdravm

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

měla byste se registrovat na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, a to proto, že Vám je tato doba částečně započítávána do odpracované doby na starobní důchod. Zdravotní pojištění za Vás bude platit stát v každém případě. Pokud budete v evidenci ÚP, tak Vám bude započítán rok jako odpracovaná doba na starobní důchod. V případě, že Vám je více jak 55 Vám budou započítány tři roky jako roky odpracované na starobní důchod, samozřejmě, pokud byste nesehnala zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása