Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod III.stupně

Autor Iva
Předmět invalidní důchod III.stupně
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,múj nemocnej manžel,který je po operaci zhoubného nádoru na mozku byl na nemocenské rok,pak následně proběhla žádost o invalidní dúchod-žádost byla podána 10.7.2013, posouzení invalidity proběhlo 30.8.2013,kde mu lékař řekl,že má invaliditu III.stupně a že mu ČSSZ pošle vyrozumění,dnes je 10.10.2013 a stále nic nemá,žádné rozhodnutí,myslela jsem a všude jsem četla,že na toto je dána lhuta 3měsíce,nevím na koho se obrátit o radu co dál.jestli to máme někde reklamovat nebo jen čekat

moc děkuji za nějakou radu s pozdravem sztefková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

máte pravdu, že dle správního řádu má ČSSZ na vyřízení ID 90 dnů. To je však pouze teorie. Praxe je poněkud jiná. Můžete podat stížnost k MPSV ČR, či na vedení ČSSZ, ale domnívám se, že tím prakticky nic nevyřešíte, protože není žádná sankce za porušení správního řádu. Váš manžel o peníze nepřijde, protože důchod mu bude zpětně doplacen. Musíte se však obrnit trpělivostí. Bohužel jinou radu pro Vás nemám.

S pozdravem Václav Krása