Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III stupně a zaměstnání

Autor Nováková
Předmět Invalidní důchod III stupně a zaměstnání
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, byl mi byl přiznán invalidní důchod III. stupně. Dočetla jsem se, že je dobré pracovat tak max 3 hodiny denně, tedy 15 hodin týdně, aby mi důchod nevzali. Můžu to třeba skloubit do dvou pracovních dnů po šesti hodinách nebo po pěti hodinách. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

tři hodiny denně doporučuji spíše já s tím, že záleží také na druhu důchodu. To znamená, jestli je přiznán trvale bez další kontroly. Samozřejmě, že ony tři hodiny je možné sloučit například na dva dny po 6 hodinách v týdnu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji