Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod III. stupně a práce na zkrácený úvazek.

Autor MP
Předmět invalidní důchod III. stupně a práce na zkrácený úvazek.
Dotaz Dobrý den pane Krása. Pobírám ID III. stupně a mám nyní příležitost být zaměstnána v Charitě jako pomocná účetní. Pracovní doba je na zkrácený úvazek - 4 hodiny denně. Ráda bych chodila do práce, protože se potřebuji dostat trošku mezi lidi neboť se doma cítím velice izolovaná. Jsem na tom po zdravotní stránce - fyzicky částečně dobře, mám ovšem velké problémy s psychickým stavem - mám diagnozu F32.3 a nejsem schopna soustavné výdělečné činnosti. ID pobírám od roku 2009 a jsem v stálém ambulantní péči na psychiatrii. Neustále mi musí měnit léky, protože po nějaké době mi vždy přestanou účinkovat. Nebude to mít dopad na můj ID? Mám strach, že bych práci možná ani nezvládla a že bych o ID III. stupně mohla přijít. Co byste mi, prosím Vás, poradil? Děkuji Vám za odpověď. MP PS: Velice si Vás vážím, fandím Vám a obdivuji Vás, hlavně za to, že se snažíte pomáhat obyčejným lidem, byť jen radou. Přeji Vám mnoho úspěchu a hodně zdraví v celém roce 2013.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

myslím si, že byste mohla zkusit chodit do práce a při úvazku, který popisujete byste neměla přijít o ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.