Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod III. stupně + DPP

Autor Michaela Hlavatá
Předmět Invalidní důchod III. stupně + DPP
Dotaz Dobrý den pane Kráso, pracuji na DPP a chci se zeptat zda mám platit zdravotní a sociální pojištění, když si vydělám do 10 000 Kč a mám Invalidní důchod III. stupně. Děkuji za odpověď Michaela Hlavatá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hlavatá,

skutečnost, že pobíráte ID III. stupně nemá vliv na platbu zdravotního a sociálního pojištění. Pokud máte smlouvu na DPP, tak můžete odpracovat maximálně 300 hodin ročně. Pokud činí odměna méně než 10 tisíc korun, tak byste neměla platit sociální a zdravotní pojištění, ale zdůrazňuji, že smlouva nemůže být na více jak 300 hodin ročně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji