Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod I. stupně

Autor Martina
Předmět Invalidní důchod I. stupně
Dotaz

Dobrý den.

Od 20. 8. jsem v invalidním důchodu, mám I. stupeň a pracovní neschopnost klesla na 35%

Jsem zaměstnána už několit let jako pokojská v hotelu. Práce je velmi obtížná jak fyzicky, tak psychicky.

Nastupuji zpět do zaměstnání a nevím, kolik hodin můžu denně pracovat. Jestli 4h denně nebo i více. Jsem po oboustranné mastektomii a tato práce vyžaduje  fyzickou námahu rukou.

Můžou mi nabídnout i lehčí práci, jako kontrolovat uklizené pokoje a podobně .

Nevím, co vše potřebujete vědět, snad tohle stačí. Předem děkuji za odpověď, děkuji

s pozdravem

Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

žádný zákon nestanoví rozsah pracovního úvazku při pobírání ID. Pokud však jste nastoupila do stejného zaměstnání, které jste vykonávala před přiznáním ID, může to být do budoucna pro Vás určitá komplikace. při následné kontrole Vašeho zdravotního stavu může dojít k odebrání ID. Nejlépe by bylo, kdybyste změnila zaměstnání a měla spíše lehčí práci.

Zároveň je potřeba, abyste věděla, že při těchto zdravotních komplikacích, pokud dojde ke stabilizaci zdravotního stavu a neobjeví se žádné potíže, je pravděpodobné, že Vám ID může být po určité době odebrán.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji