Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a zaměstnání

Autor Ivona Křivánková
Předmět invalidní důchod a zaměstnání
Dotaz

Dobrý den. Jsem zdravotní sestra v plném invalidním důchodu (artróza kyčelního kloubu). Ráda bych nyní nastoupila do práce, kterou bych zvládla, ale mám strach aby mi nebyl důchod odebrán. Můj dotaz tedy zní, zda-li mohu s plným invalidním důchodem pracovat a jestli mám povinnost nahlásit zaměstnavateli, že ho pobírám. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Křivánková,

pokud pobíráte plný invalidní důchod podle § 39 písm. b) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění,   můžete si vydělat bez omezení, pokud máte PID podle § 39 písm. a), potom si můžete vydělat pouze velmi omezeně.

S pozdravem Václav Krása