Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a zaměstnání

Autor A. Stará
Předmět Invalidní důchod a zaměstnání
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

chtěla bych se zeptat, zda mohu pracovat, když pobírám invalidní důchod 3.stupně a mám v posudku o invaliditě uvedeno: cituji"není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek". Mám dotaz, zda mohu vůbec pracovat, aniž by mně byl snížen invalidní důchod na nižší stupeň či dokonce odebrán?

 

Moc děkuji za odpověď.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stará,

pracovat můžete i když pobíráte ID III. stupně a máte v rozhodnutí poznámku, že nejste schopna pracovat za zcela mimořádných podmínek. DOporučuji Vám, abyste pracovala maximálně 3 hodiny denně. tento rozsah zaměstnání by neměl ohrožovat pobírání Vašeho ID.

S pozdravem Václav Krása