Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní duchod. a výpověď.

Autor Pavla
Předmět Invalidní duchod. a výpověď.
Dotaz Dobry vecer,pane Kraso. Jsem zamestnana u firmy ktera zanestnava invalidy,většinou masery. Jezdime nasirovat do korporacich,banky ,pojišťovny. Maserny jsou vetsinou v malich prostorach. Klienti dochazi rovnou z kanceláře, ci jine budovy. Masiruji v Pardubicích, jezdim vlakem cca 50min. Jsem z Ceske Třebove. Ted ten problem, mam roztroušenou sklerózu a trpim tezkym astmatem. Imunitu mam dosti snizenou. Bojim se, ze mne nejaky klient nakazi. Zaměstnavatel ale moje problémy neresi. Momentalne marodim,bojim se, ze az mi nemocenska skonči, budu muset ty masáže udelat. Pravděpodobně budu muset dat výpověď a najit si nove zaměstnání. Poradite mi. Jake mám práva. ? Dekuju jste moc hodny. Onuferova.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Onuferová,

máte jedinou možnost, aby Vám Váš ošetřující lékař napsal, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, není vhodné, abyste dojížděla za prací. Je třeba si však uvědomit, že zaměstnavatel Vás může taky propustit, a to ze zdravotních důvodů, protože nesplňujete požadavky na práci, kterou vykonáváte a jinou práci pro Vás nemusí mít.

S pozdravem Václav Krása