Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a výdělek při prodeji akcií.

Autor Karel Doležal
Předmět Invalidní důchod a výdělek při prodeji akcií.
Dotaz Dobrý den.Rád bych Vás požádal o Váš názor nebo radu.Mám již téměř 5 let přiznám plný invalidní důchod-invalidita třetího stupně. Myslíte,že bych mohl přijít o důchod v případě pravidelných výdělků prostřednictvím nákupu a prodeje akcií-které patří mezi ostatní příjmy-nepotřebuji tedy pro tuto činnost ŽL? Děkuji Vám S pozdravem Doležal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Doležale,

pokud se nemýlím, tak se nejedná o pracovní činnost. Tudíž tuto aktivitu ani nemusíte uvádět při případné kontrole Vašeho nároku na ID. Kontrolní orgán nemá právo nahlížet do Vašich příjmů. Pouze sleduje zda vykonáváte pracovní činnost.

S pozdravem Václav Krása