Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a starobní důchod

Autor Josef Procházka
Předmět invalidní důchod a starobní důchod
Dotaz

Dobrý den, mám invaliditu 2.stupně a jsem registrován na ÚP. Mám jít do řádného důchodu v roce 2026. Kdybych  teoreticky až do odchodu do důchodu nepracoval, z čeho by se mi počítal řádný důchod? Je lepší alespoň na část.úvazek pracovat (nebo na dohodu o provedení práce)?

                                                           Děkuji . J.Procházka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Procházko,

pro Vás je velmi důležité, abyste pracoval, protože registrace na Úřadu práce Vám zajišťuje pouze jeden rok započítávaný do odpracované doby nároku na starobní důchod. Proto je důležité, abyste nějakou práci měl.

S pozdravem

Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.