Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a práce

Autor Jana
Předmět invalidní důchod a práce
Dotaz Vážený pane Kráso, pracuji na úvazek 0,875 a k tomuto úvazku jsem pobírala částečný invalidní důchod. Po přezkoumání mého zdravotního stavu jsem byla uznána plně invalidní. Takže pracuji nyní na 0,875 a pobírám plný invalidní důchod. Prosím o informaci jaké změny mě čekají od 1.1.2007 v souvislosti s novým zákoníkem práce. Děkuji Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nový zákoník práce nijak nemění postavení osob pobírajících plný či částečný invalidní důchod, ve vztahu k zaměstnavateli, oproti současnému stavu. Vás se týkají změny, které se týkají všech zaměstnanců, bez ohledu na to zda jde o zaměstnance se sníženou pracovní schopností či nikoliv.

Přeji Vám požehnané vánoční svátky a všechno nejlepší v roce 2007.

Václav Krása