Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod a práce

Autor Jiřina Dohnalova
Předmět invalidní důchod a práce
Dotaz Dobrý den. Jsem v plném invalidním důchodu. Našla jsem si práci na 2 h na den. Jedná se o kompletování čaje. je tam dost velká norma 150 ks za hodinu. Je to chráněná dílna. Když jsem tam 5 h stihnu práci na dvě hodiny. Dávají 87,30 na hodinu. Je možné že mají stejnou normu pro 1 st invalidity i pro třetí. Můžeme se nějak bránit. Nekouřím ani od stolu neodcházím. Děkuji za jakoukoli odpověd Dohnalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dohnalová,

v této věci by bylo asi nejlepší se obrátit na inspekci práce, která má v každém okresním městě svoje pracoviště. V této době však je možné se jim ozvat pouze telefonicky nebo emailem.

S pozdravem Václav Krása