Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a nemocenska

Autor Věra
Předmět Invalidní důchod a nemocenska
Dotaz

Dobrý den chci se zeptat mela jsem 1 stupen a ted mi dali 3 stupen invaliditi jsem na nemocenské  a v pracovním poměru.Musím ukončit nemocenskou a dat výpověd nebo mohu ještě v nemocenské pokračovat a pak dat výpoved?Bohužel nejsem schopna práce. mám nárok  na odstupne jelikož muj stav mi neumožnuje v teto práci pokračovat.A jaky je postup pak mám jit na uřad práce se přihlásit nebo jen stačí sdělení na zdravotní pojištovnu že mám 3 stupen?   Moc děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání PID větu, že můžete pracovat i za mimořádných podmínek, můžete sice zůstat v pracovní neschopnosti, ale pouze 70 dní. Je spíše pravděpodobné, že Vám bude pracovní neschopnost lékařem ukončena. Dále byste měla ukončit pracovní poměr, nebo Vám jej ukončí zaměstnavatel, a to ze zdravotních důvodů, na což má právo. Ani v jednom z případů nebudete mít nárok na odstupné. problém je i s tím, aby Vás na ÚP evidovali jako uchazečku o zaměstnání. Můžete se pouze zaregistrovat jako zájemce o zaměstnání. Upozorňuji Vás však, že pokud budete pracovat, tak můžete pracovat nejvýše 1/3 pracovního úvazku, abyste neměla problém se svým ID. Bylo by dobré nahlásit tuto skutečnost Vaší zdravotní pojišťovně.

S pozdravem Václav Krása