Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod a brigáda

Autor Karel
Předmět Invalidní důchod a brigáda
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, chtěl bych se zeptat, zda mohu pracovat, když pobírám invalidní důchod 2.stupně.Jsem po operaci bederní páteře osum let a naskytla se mi možnost pracovát,jako brigádník,kolík hodin maximálně mohu denně pracovat.Děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

při pobírání ID II. stupně je možné pracovat. Můžete mít dokonce i plný pracovní úvazek, ale práce by měla být lehčího charakteru. Teoreticky můžete pracovat i 8 hodin denně, ale lépe je pracovat pouze 6 hodin dennně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.