Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor Josef Krutak
Předmět invalidni duchod
Dotaz

Dobry den.V unoru jsem mněl uraz praveho lokte po operaci lekař poradil zažadat o invalidni duchod.Duchod byl přidělen 25procent na loket a zbytek 10 procent na ramena zada a karpalni tuneli.Firma kde pracuji byla zrušena jsem na PN.chci se zeptat na co mam narok a mužou mn ě propustit z nadbytečnosti bez nahrad

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krutáku,

při I. stupni ID byste neměl dostat výpověď ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel by Vám mohl nabídnout jinou práci. Pokud je firma zrušena, tak končí pracovní poměr všem zaměstnancům. V takovém případě máte nárok na odstupné. Pokud nemáte další příjem, doporučuji Vám požádat o příspěvek na bydlení, o který se žádá na úřadu práce. Po skončení PN je nezbytné se přihlásit do evidence ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.