Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Irena Polejová
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, dnes mně byl přiznám ID 2.stupně.Potřebuji vědět, pokud budu dále pracovat, mám nárok na nemocenskou? Mohu pracovat dále na plný úvazek? Chybí mi do starobního důchodu 5 let, pokud to v práci nebudu zvládat, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Chci jít o dva roky dříve ( po eventuelním vyčerpání 11 měsíců podpory) do předčasného důchodu, jakmile poté dosáhnu věku řádného starobního důchodu bude mi zkrácená častka přiznána, nebo to zkrácení je navždy? mnohokrát děkuji za odpovědi I.P.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Polejová,

můžete normálně pracovat, a to i na plný úvazek a máte nárok na pobírání dávek v nemoci. Pokud byste byla propuštěna, pak máte nárok i na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása